Connect with us
Medhufushi Island Resort, Malediwy,

Artykuły

Malediwy są otwarte. Pomysły na bezpieczny wypoczynek w egzotyce, loty od 2769 zł

Malediwy są otwarte. Pomysły na bezpieczny wypoczynek w egzotyce, loty od 2769 zł

Malediwy to archipelag pośrodku Oceanu Spokojnego, w którym znajdują się setki raf koralowych. Są więc idealną egzotyczną “ucieczką” dla tych, którzy chcą odpocząć i cieszyć się czasem tylko dla siebie. To nie przypadek, że Malediwy uważane są za jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc na świecie. Z powodu koronawirusa miejsce to na chwilę pogrążyło się w “turystycznym śnie”. Od połowy lipca jednak witają pierwszych turystów. Żeby zapewnić bezpieczny pobyt Malediwy wprowadziły szereg środków mających na celu zminimalizować ryzyko zakażenia. 

  • Wybrane terminy: kwiecień – grudzień 2021
  • Bagaż podręczny i rejestrowany

Co jest potrzebne przed podróżą na Malediwy?

Przed przybyciem na Malediwy potrzebujesz zrobić test PCR na nowy koronawirus (nie może być starszy niż 96 godziny). Konieczne jest też wypełnienie formularza – formularz – Malediwy (24 godziny przed wylotem) oraz zarezerwowanie hotelu.

Jak wyglądają wakacje na Malediwach podczas pandemii?

W pierwszej fazie na niezamieszkanych wyspach otwarto tylko ośrodki wypoczynkowe i łodzie hotelowe. Turyści mogli przebywać tylko w konkretnych kurortach, obowiązywał dystans społeczny. Od 15 października można zatrzymać się już pensjonatach i guest housach. 

Obowiązkowe są maseczki. Po przylocie pasażerom mierzona jest temperatura. Wszystkie obiekty noclegowe muszą być zgodne z nowymi protokołami COVID-19 wydanymi przez Ministerstwo Turystyki. Koncentrują się one na standardach bezpieczeństwa i higieny.

Kraj otrzymał odznakę „Safe Travels Stamp“, która odzwierciedla wysiłki na rzecz wdrożenia środków ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Dzięki nim turyści krajowi i zagraniczni czują się na wyspach bezpiecznie. Międzynarodowe lotnisko Velana zostało również docenione za wysiłki na rzecz znalezienia bezpiecznego miejsca docelowego w postaci akredytacji zdrowia. Stało się drugim lotniskiem w regionie Azji i Pacyfiku, które otrzymało tę akredytację.

Malediwy
Malediwy, fot. Saud Edum Unsplash

Ubezpieczenie od COVID-19

Ministerstwo Turystyki we współpracy z lokalnym towarzystwem ubezpieczeniowym Allied Insurance wprowadziło ubezpieczenie turystyczne na COVID-19. Obejmuje to koszty, takie jak kwarantanna, pomoc medyczna lub transport do kwarantanny lub placówki medycznej. Ubezpieczenie jest dostępne w dwóch pakietach – Allied Inbound i Allied Inbound Plus. Obejmują 7 lub więcej dni i mogą być zakupione przez podróżnych po przyjeździe do kraju za pośrednictwem strony internetowej Allied Insurance.

Pierwszy raz na Malediwach? To byś miał wiedzieć

  • Malediwy to kraj muzułmański. Dlatego nie można tu przewozić alkoholu. Hotele i resorty mają wyjątek.
  • Wyspy mają swój własny język – Dhivehi. Jednak większość ludzi mówi również po angielsku.
  • Lokalną walutą jest malediwska rufiyaa. W większości miast akceptują także dolary amerykańskie i euro.
  • Turyści mogą otrzymać 30-dniową wizę turystyczną na Malediwach po przybyciu na miejsce.
Landaagiraavaru, Malediwy,
Landaagiraavaru, Malediwy, fot. Zunnoon Ahmed Unsplash

12 TOP na Malediwach

Malediwy niedawno rozpoczęły nową kampanię – Dwanaście atrakcji na Malediwach. W 12 filmach przedstawiają wyjątkowe zajęcia lub miejsca zachęcając tym samym do wakacji w tej baśniowej egzotyce.

Hotele na Malediwach

Dzięki naszej współpracy z booking, możesz zarezerwować noclegi na Malediwach w dobrych cenach.

Źródło: gov.pl, formularz – Malediwy, tourism.gov.mv

Przeczytaj również


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top