Connect with us

TOP oferty

5 nowych tras z Poznania! Sprawdź dokąd poleci Ryanair

5 nowych tras z Poznania! Sprawdź dokąd poleci Ryanair

Po 11 nowych trasach z Katowic Ryanair ogłosił 5 nowych destynacji z Poznania. Polecimy m.in. do stolicy Węgier, na Ukrainę i do Grecji.

Na flipo.pl/oferty specjalne znajdziesz promocyjne kalendarze lotów.

Budapeszt

Poznań – Budapeszt – Poznań ZAREZERWUJESZ od 186 zł

Buda i Peszt jeszcze w XIX wieku były osobnymi miastami. W dzisiejszych czasach tworzą jedno miasto, Budapeszt. Za najbardziej turystyczną część miasta uznaje się prawą stronę, Peszt, ale z drugiej strony w Budzie znajduje się obowiązkowy punkt zwiedzania stolicy Węgrzech – góra Gellerta. Wzgórze ma wysokość 235 metrów, na szczycie znajduje się Statua Wolności oraz cytadela. Niedaleko góry Gellerta znajduje się Zamek Królewski z XIII wieku. W ramach zamku możesz odwiedzić Węgierską Galerię Narodową, Muzeum Historii Budapesztu i Bibliotekę Narodową. Z wzniesienia rozpościera się niesamowity widok na drugą stronę Dunaju. W stolicy Węgier znajdują się również jedne z najlepszych łaźni i term w Europie.

Panorama Budapesztu z Parlamentem
Panorama Budapesztu z Parlamentem, fot. Europhotos Dreamstime.com

Paryż

Poznań – Paryż – Poznań ZAREZERWUJESZ od 308 zł

Według rankingów to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. W stolicy Francji znajdziesz wspaniałe muzea i atrakcje. Czym by była wizyta Paryża bez zdjęcia z wieżą Eiffla lub spaceru nad Sekwaną? Interesujesz się nowymi trendami w podróżowaniu? Wybierz się do Paryża na cmentarz – o turystyce cmentarnej przeczytasz u nas.

Wieża Eiffela
Wieża Eiffela, fot. Hurza Dreamstime.com

Kawala

Poznań – Kawala – Poznań ZAREZERWUJESZ od 372 zł

Kawala położona jest w północno-wschodniej Grecji, na wschód od Salonik i Półwyspu Chalcydyckiego. Jednym z zabytków w mieście jest dobrze zachowany akwedukt nazywany Kamares. Nad Kawalą góruje zamek. Plaż należy jednak szukać poza miastem, udając się np. na wschód na Perigiali Beach albo Kavala Beach lub południowy zachód na Kalamitsa Beach i Batis Beach.

Panorama Kawali z zamkiem
Panorama Kawali z zamkiem, fot. Flaviu Boerescu Dreamstime.com

Odessa

Poznań – Odessa – Poznań ZAREZERWUJESZ od 308 zł

Położona nad Morzem Czarnym Odessa to jedno z największych miasta na Ukrainie. Spacerując po mieście natrafisz na monastery, prawosławne klasztory, pałace. Jednym z symboli Odessy są Schody Potiomkinowskie na których szczycie znajduje się pomnik ks. Richelieu, pierwszego gubernatora Odessy. Miasto jest znanym wakacyjnym kurortem. W okolicach znajduje się wiele piaszczystych plaży.

Schody Potomkinowskie
Schody Potomkinowskie, fot. Hunterius1 Dreamstime.com

Charków

Poznań – Charków – Poznań ZAREZERWUJESZ od 308 zł

Do drugiego co do wielkości miasta na Ukrainie polecimy już nie tylko z Krakowa i Warszawy, ale również z Poznania. Charków to przede wszystkim ważny ośrodek przemysłowy. W Charkowie znajduje się ZOO, które było otwarte na przełomie XIX i XX wieku. Jednym z interesujących miejsc jest Park Gorkiego z nowoczesnymi karuzelami i atrakcjami.

Diabelski młyn w Parku Gorkiego
Diabelski młyn w Parku Gorkiego, fot. Olga Reznikova Dreamstime.com

Loty z Poznania

Z Poznania możesz polecić do kilkudziesięciu destynacji w Europie. Oprócz nowo ogłoszonych możesz polecieć do Sztokholmu, Kijowa, Mediolanu, Zadaru, Aten, Rzymu i wielu innych.

Bilety z Poznania ZAREZERWUJESZ od 133 zł


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
//
To Top