Connect with us
Burj Khalifa w Dubaju

Artykuły

Zjednoczone Emiraty Arabskie są drugim najbezpieczniejszym krajem na świecie, a Islandia jest pierwszym

Zjednoczone Emiraty Arabskie są drugim najbezpieczniejszym krajem na świecie, a Islandia jest pierwszym

Wśród 134 krajów Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały uznane w najnowszym badaniu za drugi najbezpieczniejszy kraj na świecie. Do tego tytułu przyczynił się między innymi ich system zdrowotny oraz kampania szczepień COVID-19. Emiraty są najbardziej zaszczepionym krajem na świecie.

Najbezpieczniejsze kraje na świecie

Prawie 65% miejscowej ludności jest już w pełni zaszczepionych. Indeks, według którego oceniane są państwa, obejmuje trzy główne czynniki: wojnę i pokój, bezpieczeństwo osobiste oraz ryzyko klęsk żywiołowych. Obecnie biorą pod uwagę nowy czynnik, ryzyko zakażenia koronawirusem.

Islandia zajęła pierwsze miejsce, na drugim miejscu są Zjednoczone Emiraty Arabskie, następnie Katar, Singapur, Finlandia, Mongolia, Norwegia, Dania, Kanada i Nowa Zelandia. Według nowojorskiego magazynu Global Finance, kraje, w których doszło do poważnych konfliktów cywilnych, obarczone wysokim ryzykiem klęsk żywiołowych, takie jak Filipiny, Nigeria, Jemen i Salvador, zgłosiły stosunkowo niewiele zgonów spowodowanych koronawirusem.

Źródło: khaleejtimes


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top