Connect with us
usa

Artykuły

USA zniosły wizy dla Polaków! Podróże do USA będą jeszcze tańsze!

USA zniosły wizy dla Polaków! Podróże do USA będą jeszcze tańsze!

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podpisał ważny dla Polaków dokument. Jak podaje Rzeczpospolita nasz kraj spełnił podstawowy warunek zniesienia wiz i został włączony do programu bezwizowego. Co to oznacza? Podróżująć do USA Polacy nie będą potrzebowali wiz, przed wyjazdem konieczne będzie wypełnienie wniosku ESTA. Wizy do USA dla Polaków będą zniesione.

Podstawowym warunkiem włączenia Polski do programu bezwizowego było obniżenie wskaźniku odmów wiz turystyczno-biznesowych (poniżej 3%). Pierwsza jaskółka pojawiła się w pod koniec sierpnia bieżącego roku. Prezydent USA Donald Trump miał odwiedzić na przełomie sierpnia i września Polskę oraz wziąć udział w obchodach rocznicy II wojny światowej. W kuluarach mówiło się wtedy o tym, że podczas wizyty ogłosi zniesienie wiz dla Polaków. Ze względu na huragan Dorian wizyta została odwołana.

Bez wizy do USA

“Po przystąpieniu do Visa Waiver Program Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni bez konieczności wcześniejszego uzyskania wizy. USA rozumiane są jako 50 stanów oraz Portoryko oraz Wyspy Dziewicze” – można przeczytać na stronie internetowej Rzeczpospolitej

Central Park w Nowym Jorku, USA
Central Park w Nowym Jorku, fot. Ivan Kokoulin Dreamstime.com

Ruch bezwizowy do USA dla Polaków – jakie zmiany czekają lecących do USA?

Polska będzie objęta programem ruchu bezwizowego. Tzw. “Visa Waiver Program” umożliwia podróżowanie do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Konieczne jest jednak ważna elektroniczna autoryzacja – ESTA.

Różnica między ESTA a wizą 

Jedną z głównych różnic między ESTA a wizą to długość pobytu oraz powód. ESTA pozwala na wlot do USA i pobyt, który nie przekracza 90 dni. ESTA jest ważna 2 lata – tym czasie można wielokrotnie podróżować do Stanów Zjednoczonych. Jeśli więc ktoś chciałby pracować, studiować lub podróżować po Stanach Zjednoczonych dłużej niż 90 dni, musi złożyć standardowy wniosek o wizę w ambasadzie USA.

Tanie loty do USA

Dzięki zniesieniu wiz podróże do Ameryki będą jeszcze tańsze.

Berlin/Warszawa 1 przesiadka USA 1 przesiadka Berlin/Warszawa
od 1239 Rezerwacja

Od kiedy do USA bez wizy?

Jak podaje Rzeczpospolita przeprowadzana są obecne konieczne procedury administracyjne. Nie jest podana konkretna data, od kiedy będą mogli Polacy podróżować do Ameryki bez wizy, mówi się jednak o roku 2020.

Click to comment

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
To Top