Connect with us
Tunel Miłości, Klewań Ukraina

Artykuły

Atrakcje Ukrainy, które warto zobaczyć, bilety lotnicze od 90 zł

Atrakcje Ukrainy, które warto zobaczyć, bilety lotnicze od 90 zł

Ukraina staje się coraz popularniejszą destynacją turystyczną wśród Polaków. Dzięki tanim biletom lotniczym na Ukrainę do Lwowa, Kijowa czy też Odessy można zobaczyć ciekawe i nietradycyjne miejsca. Przedstawiamy ciekawe miejsca na Ukrainie, które warto wziąć pod uwagę.

Byłeś na Ukrainie? Co polecasz zobaczyć?

Sobór Mądrości Bożej, Kijów

Stolica Ukrainy ma bogatą historię, która sięga V wieku. Leżące na Dnieprem miasto było świadkiem różnych wydarzeń, które wpłynęły również na losy innych państw. Cerkiew Sobór Sofijski znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Jest jedną z najstarszych świątyń i jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Obecnie znajduje się tam muzeum państwowe. Bogate wnętrze zachwyca zachowanymi freskami z XI i XII wieku. Dach świątyni ma 13 kopuł. W areale znajduje się również dzwonnica.

  • Do Kijowa polecisz z Poznania, Wrocławia, Gdańska, Bydgoszczy, Katowic, Warszawy i Krakowa
7 lotniskLot bezpośredniKijówLot bezpośredni7 lotnisk
od 140 Rezerwacja
Pomnik Matki Ojczyzny w Kijowie,
Pomnik Matki Ojczyzny w Kijowie, fot. Denys Rodionenko Unsplash

Tunel Miłości, Klewań

Planujesz zaręczyny? Albo chcesz przespacerować się z ukochaną osobą w wyjątkowym miejscu? Wybierz się do Klewania na Wołyniu. Pomiędzy miejscowościami Klewań oraz Orzew znajdziesz jedyny w swoim rodzaju “Tunel Kochania”. Drzewa i roślinność szczelnie obrosła dawną linię kolejową tworząc niesamowite miejsce, które przyciąga coraz więcej turystów.

Tunel Miłości, Klewań Ukraina
Tunel Miłości, fot. Ievgen Gomeniuk Dreamstime.com

Teatr Opery i Baletu, Odessa

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem “sztuki wysokiej” będąc w Odessie polecamy zobaczyć majestatyczną budowlę teatru. Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu został zaprojektowany przez wiedeńskich architektów Ferdynanda Fellnera i Hermanna Helmera. Styl architektoniczny łączy w sobie elementy baroku włoskiego i francuskiego.

  • Do Odessy polecisz z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Poznania
5 lotniskLot bezpośredniOdessaLot bezpośredni5 lotnisk
od 145 Rezerwacja
Teatr Opery i Baletu w Odessie, Ukraina
Teatr Opery i Baletu w Odessie, fot. Multipedia2014 Dreamstime.com

Najlepsze plaże na Ukrainie

Ukraińskie plaże? Wybierz się w okolice Odessy! Miasto jest znanym wakacyjnym kurortem leżącym nad Morzem Czarnym. Wysoko oceniana jest plaża Lanzheron, Vidrada i Kaleton. Wybierane są nie tylko przez rodziny z dziećmi, młodych ludzi, ale też miłośników sportów wodnych, którzy przy dobrych warunkach pogodowych “śmigają” na windsurfingu.

Na południe od Odessy popularnym plażowym miejscem jest Czarnomorsk.

Plaże w okolicach Odessy,ukraina
Plaże w okolicach Odessy, fot. sasha set Unsplash
Plaża w Czarnomorsku, Ukraińskie plaże
Plaża w Czarnomorsku, fot. Oleksii Nykonchuk Dreamstime.com

Ukraińskie Karpaty

W góry na Ukrainę? Czemu nie! Zaplanuj sobie wycieczkę po mało znanych wśród rodaków terenach. Jeśli uwielbiasz bezkresne tereny i autentyczne wioski – nie ma na co więcej czekać! Najwyższym szczytem Ukrainy jest Howerla – ma wysokość 2061 m n.p.m. i leży w paśmie górskim Czarnohora.

Najwyższy szczyt Ukrainy - Howerla,
Najwyższy szczyt Ukrainy – Howerla, fot. Radovan Spurny Dreamstime.com

Skansen Pirogowo (Pyrohiv), Kijów

Kilkanaście kilometrów na południe od Kijowa znajduje się oryginalne miejsce. W ramach kompleksu – Muzeum Architektury Ludowej i Obyczajów Ukrainy można zobaczyć wsie, które przedstawiają dane regiony kraju. Są tu stare młyny, drewniane domki, eksponaty i przedmioty codziennego użytku. W sezonie odbywają się tu koncerty muzyki ludowej, można też spróbować lokalnych specjalności prezentowanych regionów.

Skansen Pirogowo (Pyrohiv), Kijów Ukraina
Skansen Pirogowo (Pyrohiv), fot. Panaramka Dreamstime.com

Park Gorkiego, Charków

Charków to przede wszystkim ważny ośrodek przemysłowy. Miasto stara się być coraz bardziej zielonym miastem. Jednym z najlepszych miejsc w Charkowie jest kompleks – Park Gorkiego, którego historia sięga początku XX wieku. Często jest nazywany ukraińskim Disneylandem ze względu na liczne atrakcje dla najmłodszych oraz starszych. Karuzele, diabelski młyn… nie brakuje też miejsca na spokojne spacery wśród zieleni.

  • Do Charkowa polecisz z Poznania, Krakowa i Warszawy
3 miastaLot bezpośredniCharkówLot bezpośredni3 miasta
od 185 Rezerwacja
Charków, Ukraina
Charków, fot. Yaroslav Romanenko Unsplash
Kolejka w Parku Gorkiego, Charków Ukraina
Kolejka w Parku Gorkiego, fot. Olga Reznikova Dreamstime.com

Pałac Potockich, Lwów

Urokliwe miasto przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów. Jedną z atrakcji Lwowa jest Pałac Potockich. Neorenesansowy pałac został zbudowany pod koniec XIX wieku. Pałac w 1940 roku został skonfiskowany i po dziś dzień nie wrócił do swoich prawowitych właścicieli. Obecnie w budynku mieści się Lwowska Galeria Obrazów. Został odrestaurowany, ale czasy jego świetności już minęły. Punkt obowiązkowy dla osób interesujących się historią.

  • Do Lwowa polecisz z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska
5 lotniskLot bezpośredniLwówLot bezpośredni5 lotnisk
od 90 Rezerwacja
Lwów to miasto, które zachwyci miłośników kawy
Lwów to miasto, które zachwyci miłośników kawy, fot. tuanMaciek Pixabay

Prypeć

Ciarki na plecach, spocone dłonie, nerwowa reakcja na każdy dźwięk – na świecie są takie miejsca, które z jednej strony fascynują, ale też potrafią porządnie przestraszyć. Jednym z takich miejsc jest Prypeć. Ukraińskie miasto, które było najbardziej poszkodowane w wybuchu w czarnobylskiej elektrowni w 1986 roku. Jest to jedno z miejsc, które wzbudza emocje i fascynuje zarazem. Park rozrywki, opuszczone szkolne ławki, rzeczy pozostawione jakby “na chwilę”. Panująca tu atmosfera opuszczonego miasta przypomina smutną historię i jest swego rodzaju ostrzeżeniem.

Inspiracja podróżnicza: 8 opuszczonych miejsc, które wywołują gęsią skórkę.

Opuszczony park rozrywki w Pripyat, Ukraina
Opuszczony park rozrywki w Prypeć, fot. Igor Stramyk Dreamstime.com

Wyspa Chortyca na rzece Dniepr

Chortyca położona niedaleko miasta Zaporoże to jeden z siedmiu cudów Ukrainy. Jest to jeden z symboli narodowych i historycznych.

2 lotniskaLot bezpośredniZaporożeLot bezpośredni2 lotniska
od 145 Rezerwacja
Drewniany kościół znajduje się w ramach muzeum na wyspie Chortyca, Zaporoże
Drewniany kościół znajduje się w ramach muzeum na wyspie Chortyca, fot. Lafesta Pixabay

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (7 votes)
//
To Top