Connect with us
Tunel Miłości, Klewań Ukraina

Artykuły

Atrakcje Ukrainy, które warto zobaczyć, bilety lotnicze od 72 zł

Atrakcje Ukrainy, które warto zobaczyć, bilety lotnicze od 72 zł

Ukraina staje się coraz popularniejszą destynacją turystyczną wśród Polaków. Dzięki tanim biletom lotniczym na Ukrainę do Lwowa, Kijowa czy też Odessy można zobaczyć ciekawe i nietradycyjne miejsca.

Advertisement

Przedstawiamy ciekawe miejsca na Ukrainie, które warto wziąć pod uwagę.

Byłeś na Ukrainie? Co polecasz zobaczyć?

Sobór Mądrości Bożej, Kijów

Stolica Ukrainy ma bogatą historię, która sięga V wieku. Leżące na Dnieprem miasto było świadkiem różnych wydarzeń, które wpłynęły również na losy innych państw. Cerkiew Sobór Sofijski znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Jest jedną z najstarszych świątyń i jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Obecnie znajduje się tam muzeum państwowe. Bogate wnętrze zachwyca zachowanymi freskami z XI i XII wieku. Dach świątyni ma 13 kopuł. W areale znajduje się również dzwonnica.

  • Do Kijowa polecisz z Poznania, Wrocławia, Gdańska, bydgoszczy, Katowic, Warszawy i Krakowa
7 lotnisk Lot bezpośredni Kijów Lot bezpośredni 7 lotnisk
od 72 Rezerwacja
Sobór Sofijski, Kijów, Ukraina
Sobór Sofijski, fot. Esvetleishaya | Dreamstime.com

Tunel Miłości, Klewań

Planujesz zaręczyny? Albo chcesz przespacerować się z ukochaną osobą w wyjątkowym miejscu? Wybierz się do Klewania na Wołyniu. Pomiędzy miejscowościami Klewań oraz Orzew znajdziesz jedyny w swoim rodzaju “Tunel Kochania”. Drzewa i roślinność szczelnie obrosła dawną linię kolejową tworząc niesamowite miejsce, które przyciąga coraz więcej turystów.

Tunel Miłości, Klewań Ukraina
Tunel Miłości, fot. Ievgen Gomeniuk Dreamstime.com

Teatr Opery i Baletu, Odessa

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem “sztuki wysokiej” będąc w Odessie polecamy zobaczyć majestatyczną budowlę teatru. Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu został zaprojektowany przez wiedeńskich architektów Ferdynanda Fellnera i Hermanna Helmera. Styl architektoniczny łączy w sobie elementy baroku włoskiego i francuskiego.

  • Do Odessy polecisz z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Poznania
5 lotnisk Lot bezpośredni Odessa Lot bezpośredni 5 lotnisk
od 72 Rezerwacja
Teatr Opery i Baletu w Odessie, Ukraina
Teatr Opery i Baletu w Odessie, fot. Multipedia2014 Dreamstime.com

Najlepsze plaże na Ukrainie

Ukraińskie plaże? Wybierz się w okolice Odessy! Miasto jest znanym wakacyjnym kurortem leżącym nad Morzem Czarnym. Wysoko oceniana jest plaża Lanzheron, Vidrada i Kaleton. Wybierane są nie tylko przez rodziny z dziećmi, młodych ludzi, ale też miłośników sportów wodnych, którzy przy dobrych warunkach pogodowych “śmigają” na windsurfingu.

Wybrzeże Morza Czarnego w Odessie, Ukraina
Wybrzeże Morza Czarnego w Odessie, fot. Vadym Sarakhan Dreamstime.com

Na południe od Odessy popularnym plażowym miejscem jest Czarnomorsk.

Plaża w Czarnomorsku, Ukraińskie plaże
Plaża w Czarnomorsku, fot. Oleksii Nykonchuk Dreamstime.com

Ukraińskie Karpaty

W góry na Ukrainę? Czemu nie! Zaplanuj sobie wycieczkę po mało znanych wśród rodaków terenach. Jeśli uwielbiasz bezkresne tereny i autentyczne wioski – nie ma na co więcej czekać! Najwyższym szczytem Ukrainy jest Howerla – ma wysokość 2061 m n.p.m. i leży w paśmie górskim Czarnohora.

Najwyższy szczyt Ukrainy - Howerla,
Najwyższy szczyt Ukrainy – Howerla, fot. Radovan Spurny Dreamstime.com

Skansen Pirogowo (Pyrohiv), Kijów

Kilkanaście kilometrów na południe od Kijowa znajduje się oryginalne miejsce. W ramach kompleksu – Muzeum Architektury Ludowej i Obyczajów Ukrainy można zobaczyć wsie, które przedstawiają dane regiony kraju. Są tu stare młyny, drewniane domki, eksponaty i przedmioty codziennego użytku. W sezonie odbywają się tu koncerty muzyki ludowej, można też spróbować lokalnych specjalności prezentowanych regionów.

Skansen Pirogowo (Pyrohiv), Kijów Ukraina
Skansen Pirogowo (Pyrohiv), fot. Panaramka Dreamstime.com

Park Gorkiego, Charków

Charków to przede wszystkim ważny ośrodek przemysłowy. Miasto stara się być coraz bardziej zielonym miastem. Jednym z najlepszych miejsc w Charkowie jest kompleks – Park Gorkiego, którego historia sięga początku XX wieku. Często jest nazywany ukraińskim Disneylandem ze względu na liczne atrakcje dla najmłodszych oraz starszych. Karuzele, diabelski młyn… nie brakuje też miejsca na spokojne spacery wśród zieleni.

  • Do Charkowa polecisz z Poznania, Krakowa i Warszawy
3 miasta Lot bezpośredni Charków Lot bezpośredni 3 miasta
od 156 Rezerwacja
Diabelski młyn w Parku Gorkiego, Charków Ukraina
Diabelski młyn w Parku Gorkiego, fot. Olga Reznikova Dreamstime.com
Kolejka w Parku Gorkiego, Charków Ukraina
Kolejka w Parku Gorkiego, fot. Olga Reznikova Dreamstime.com

Pałac Potockich, Lwów

Urokliwe miasto przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów. Jedną z atrakcji Lwowa jest Pałac Potockich. Neorenesansowy pałac został zbudowany pod koniec XIX wieku. Pałac w 1940 roku został skonfiskowany i po dziś dzień nie wrócił do swoich prawowitych właścicieli. Obecnie w budynku mieści się Lwowska Galeria Obrazów. Został odrestaurowany, ale czasy jego świetności już minęły. Punkt obowiązkowy dla osób interesujących się historią.

  • Do Lwowa polecisz z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska
5 lotnisk Lot bezpośredni Lwów Lot bezpośredni 5 lotnisk
od 72 Rezerwacja
Pałac Potockich w Lwowie, Ukraina
Pałac Potockich w Lwowie, fot. Phant Dreamstime.com

Prypeć

Ciarki na plecach, spocone dłonie, nerwowa reakcja na każdy dźwięk – na świecie są takie miejsca, które z jednej strony fascynują, ale też potrafią porządnie przestraszyć. Jednym z takich miejsc jest Prypeć. Ukraińskie miasto, które było najbardziej poszkodowane w wybuchu w czarnobylskiej elektrowni w 1986 roku. Jest to jedno z miejsc, które wzbudza emocje i fascynuje zarazem. Park rozrywki, opuszczone szkolne ławki, rzeczy pozostawione jakby “na chwilę”. Panująca tu atmosfera opuszczonego miasta przypomina smutną historię i jest swego rodzaju ostrzeżeniem.

Inspiracja podróżnicza: 8 opuszczonych miejsc, które wywołują gęsią skórkę.

Opuszczony park rozrywki w Pripyat, Ukraina
Opuszczony park rozrywki w Prypeć, fot. Igor Stramyk Dreamstime.com
Click to comment
//
To Top