Connect with us
Jezioro Lac de Sainte-Croix, Francja

Artykuły

Czarne, różowe i niezwykle gorące. 10 wyjątkowych jezior z całego świata

Czarne, różowe i niezwykle gorące. 10 wyjątkowych jezior z całego świata

Celem naszych wędrówek po świecie są różne miejsca. Wielu z nas wybiera tętniące życiem miasta, inni podróżują w poszukiwaniu tych najlepszych smaków lub ciekawych galerii i zabytków. Oto 10 miejsc, które powinieneś odwiedzić, jeśli lubisz pływać lub spacerować brzegiem najbardziej magicznych jeziorach na świecie.

Hutt Lagoon – różowa laguna w Australii

Chociaż najbardziej znanym z różowych jezior Australii jest Lake Hillier, warto również zwrócić uwagę na lagunę Hutt.

Niezwykle słona woda zmienia się od pastelowego różu do fioletu lub czerwieni w zależności od pory roku i czasu. Najlepiej widać to tuż przed zachodem słońca.

Laguna Hutt, Australia
Laguna Hutt, fot. electra Shutterstock

Jezioro Nakuru, Kenia

U podnóża klifów Wielkich Rowów położone jest jezioro Nakuru. Znane jest ze swojej różnorodności – na własne oczy można zobaczyć tu lwy, lamparty, flamingi. Jest to obszar chroniony. W ostatnich latach podniósł się poziom wody w jeziorze, przez co zmniejszyło się występowanie wspomnianych flamingów.

Jezioro Nakuru Kenia
Jezioro Nakuru, fot. Shairaa Shutterstock

Jezioro Bacalar, Meksyk 

To meksykańskie jezioro znajduje się na samym południu stanu Quintana Roo. Piękne odcienie turkusu i błękitu przypominają Polinezję Francuską. Wyjątkowe jest również jego białe wapienne dno i czysta woda. Jezioro jest idealnym miejscem dla miłośników nurkowania.

Jezioro Bacalar, Meksyk
Jezioro Bacalar, fot. Camila Vázquez Unsplash

Jezioro Kawaguchiko, Japonia 

Spośród wszystkich 5 jezior otaczających górę Fudżi, jezioro Kawaguchiko jest prawdopodobnie najpiękniejsze. W pogodny dzień widać odbicie góry na jego powierzchni, wiosną w jej tafli odbijają się kwitnące wiśnie.

Jezioro Kawaguchiko, Japonia
Jezioro Kawaguchiko, fot. IamDoctorEgg Shutterstock

Jezioro Pichola, Indie 

W historycznym mieście Udaipur w indyjskim stanie Radżastan znajduje się sztuczne jezioro. W szczególności znany jest jeden budynek – pięciogwiazdkowy Taj Lake Palace. Dawny pałac jest jednym z najbardziej znanych w Indiach. Wisienką na torcie są widoki na jezioro Pichola i jego okolice.

Jezioro Pichola, Indie
Jezioro Pichola, fot. Pikoso.kz Shutterstock

Jezioro Czterech Kantonów, Szwajcaria

Zaledwie 40 minut jazdy od Zurychu znajduje się czwarte co do wielkości jezioro w Szwajcarii Vierwaldstättersee, czyli Jezioro Czterech Kantonów. Położone jest na wysokości 434 metrów w środku krainy i jest częścią pięknych fiordów. W lecie organizowane są specjalne rejsy.

Lucerna, Szwajcaria

Jezioro Natron, Tanzania

Słone jezioro Natron to naturalne piękno – zaskoczyć może jednak jego temperatura. Jego woda osiąga 50 stopni i ma niebezpiecznie niskie pH. Nadmiar glonów o czerwonym zabarwieniu przyciąga miliony flamingów.

Jezioro Natron, Tanzania
Jezioro Natron, fot. Danita Delimont Shutterstock

Lac de Sainte-Croix, Francja

Jezioro Świętego Krzyża powstało po wybudowaniu zapory Sainte-Croix na rzece Verdon. Na jednym z odcinków powyżej jeziora znajduje się najgłębszy w Europie kanion – przełom Verdon. Kajaki, paddleboard, czy też relaks na plaży -w okolicach każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jezioro Lac de Sainte-Croix, Francja
Jezioro Lac de Sainte-Croix, fot. Lac de Sainte-Croix Unspash

Jezioro Buttermere, Anglia 

Kraina jezior w północno-zachodniej Anglii szczyci się między innymi jeziorem Buttermere. W okolicach znajdują się liczne ścieżki, które zachęcają do spacerów. Warto wybrać się zwłaszcza na szczyty Haystacks i Red Pike.

Jezioro Buttermere, Anglia
Jezioro Buttermere, fot. Steve Taylor Unsplash

Jezioro Jökulsárlón, Islandia

To bajkowe jezioro znajduje się w Parku Narodowym Vatnajökull. Zamarznięte plaże należą do islandzkich cudów natury: czarny wulkaniczny piasek kontrastuje z kawałkami lodu na brzegu jeziora.

Jezioro Jökulsárlón, Islandia
Jezioro Jökulsárlón, fot. John Salvino Unsplash

Źródło: CNTraveler


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top