Connect with us
Burj Khalifa w Dubaju

Artykuły

10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć!

10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć!

Co nowego w Dubaju? Jeśli myślałeś, że w mieście nie można wymyślić już nic nowego – myliłeś się. Dubaj nigdy nie śpi i nigdy nie przestaje zaskakiwać nowymi pomysłami na atrakcje i miejsca, które sprawiają, że każda wizyta tutaj jest wyjątkowa. W tym roku oprócz długo oczekiwanego Expo 2020 Dubai otwarto najwyższe koło widokowe na świecie i najgłębszy basen na świecie, w którym mieści się całe podwodne miasto oraz najwyżej położony basen infinity ze wspaniałymi widokami. Leć do Dubaju i odkryj z nami te wszystkie niesamowite miejsca. Jedno nie jest nowością – bilety lotnicze do Dubaju na Flipo w super cenie!

Przedstawiamy 10 nowości w Dubaju, które warto zobaczyć.

1. EXPO 2020 DUBAI

Powód, dla którego warto odwiedzić Expo 2020 Dubai, jest dla wielu dość prosty: światowe wystawy to zawsze wyjątkowe wydarzenia, które od 1851 roku wzbogacają świat o innowacyjne pomysły, takie jak telewizja czy zdjęcia rentgenowskie. Tegoroczne expo to pierwsza tego typu impreza w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji.

Poprzez kreacje, które czasami konkurują z fizycznymi prawami architektury, można dotrzeć do 200 krajów – wszystko w jednym miejscu, w stolicy futuryzmu i megalomanii, w Dubaju. Cóż, to nie będzie tylko powierzchowny blichtr. Motto Expo 2020 Dubai to „Zrównoważony rozwój, mobilność, możliwości”.

Expo 2020 Dubai
Expo 2020 Dubai

2. Ain Dubai

Ain Dubai to najnowsza atrakcja na długiej liście rekordów świata w Dubaju. Położona na wyspie Bluewaters, osiąga wysokość do 250 metrów. Jest najwyższą i największą tego typu atrakcją na świecie. “Diabelski młyn” albo inaczej koło widokowe to zapierająca dech w piersiach konstrukcja. 

Każda “noga” mierzy 126 metrów – zmieściłaby się w niej 15 londyńskich czerwonych autobusów. Masa konstrukcji równa się czterem samolotom Airbus A380.

Koło widokowe w Dubaju, fot. Creative Family Shutterstock
Koło widokowe w Dubaju, fot. Creative Family Shutterstock

Dubaj: bilety lotnicze

Loty do Dubaju

3. Najwyżej położony basen typu infinity: Address Beach Resort

Address Beach Resort – tę nazwę zapamiętaj i przed podróżą do Dubaju zarezerwuj tam swój pobyt (nie będzie to tanie, ale za takie widoki kosztują swoje). Zachwycą Cię niesamowite widoki na wyspę Bluewaters, Dubai Eye, Palm Jumeirah i Dubai Marina. Szykuje się nowy rekord Guinnessa – jest to aktualnie najwyżej położony basen typu infinity na świecie. Za wszystkim stoi Grupa Emaar Hospitality. Sama nieruchomość – Address Beach Resort składa się z dwóch bliźniaczych wież o 77 piętrach i jest połączona z najwyższym zamieszkałym mostem na świecie.

fot. Address Beach Resort
fot. Address Beach Resort

4. Deep Dive Dubai

Nowy basen megalomański w Dubaju jest wypełniony 14 milionami litrów wody (co odpowiada około 6 basenom olimpijskim). Został nazwany najgłębszym basenem do nurkowania w Księdze Rekordów Guinnessa. Na razie jest dostępny tylko dla wybranych gości, ale powinien być otwarty dla szerokiej publiczności jeszcze w tym roku. Jednym z pierwszych gości był książę Dubaju.

5. Infinity Des Lumiéres

Nowe i “pachnące” jest także nowe centrum sztuki w Dubai Mall. Prezentuje wybrane dzieła, jedne z najsłynniejszych na świecie. Zwiedzający mogą dosłownie “wejść w wystawę”, stając się częścią prac. Zachwyci Cię sama fasada centrum składająca się z 379 ekranów. W salach można usłyszeć muzykę z 58 głośników i zobaczyć obrazy z 130 projektorów.

6. La Casa Del Tango

Celem La Casa Del Tango w Dubaju jest przyniesienie kultury argentyńskiej i autentycznego doświadczenia. Daje radość poprzez taniec, jedzenie, muzykę i modę. Przyjdź i skosztuj topowej gastronomii i ciesz się zmysłowymi ruchami tancerzy tanga.

7. Trident Tower, Aquaventure

Aquaventure to najwyżej oceniany park wodny ze zjeżdżalniami i atrakcjami, które należą do najlepszych i największych na świecie. Dzieci, dorośli, starzy, młodzi, duzi, mali będą się nim cieszyć. W 2020 roku do parku wodnego dobudowano kolejną dumę – wieżę Trident Tower o wysokości 34 metrów z 12 zjeżdżalniami wodnymi.

Aquaventure, fot. Gusev Mikhail Evgenievich Shutterstock
Aquaventure, fot. Gusev Mikhail Evgenievich Shutterstock

8. ROLLDXB, Mina Rashid

Zarówno miejscowi, jak i turyści od miesięcy czekali na otwarcie tego miejsca. Rolldxb organizuje dyskoteki, derby, hokej i ramp skating. Możesz przywieźć własne rolki lub wszystko wypożyczyć. Możesz również zapisać się na grupowe lub indywidualne lekcje jazdy.

9. Brass Monkey

Od 12 kręgielni po symulatory samochodów wyścigowych VR i najlepsze salony gier w Dubaju. Brass Monkey to idealne miejsce dla starszych i młodszych.

The View at the Palm

The View na 52. piętrze kultowego 240-metrowego Palm Tower oferuje panoramiczny, 360-stopniowy widok na Palmę Jumeirah, Zatokę Perską i inne kultowe punkty Dubaju z odkrytego tarasu i salonu premium. W budynku znajduje się również wystawa The View Exhibition, która jest hołdem dla wizji i kreatywności Palm Jumeirah. Ciesz się interaktywnymi tunelami w akwarium, mapami podłóg i poznaj historię tego słynnego na całym świecie zabytku.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.7/5 - (26 votes)
//
To Top