Connect with us
Jumbo jet, fot. Berkhan SEZEN Pixabay

Artykuły

Co zrobić z samolotu na emeryturze? Hotel, park wodny i restaurację

Co zrobić z samolotu na emeryturze? Hotel, park wodny i restaurację

Restauracja, park wodny czy hotel w samolocie? Wydaje się, że kreatywność nie ma granic. Zobacz ciekawe przeróbki starych samolotów.

Jumbo Stay – hotel w Boeingu 747-200

Czterosilnikowa „Królowa Niebios” – jak nazywają Boeing 747-200 już prawdopodobnie nie będzie do zobaczenia na niebie. Dzięki Oscarowi Diösowi, który kupił jeden z modeli, będzie można zobaczyć ikoniczną maszynę na ziemi. Ba! Nawet się w niej przespać! Jego nowy właściciel przerobił go na hotel. Wcześniej można go było znaleźć w barwach Singapore Airlines, Pan Am i Transjet.

Diös wybrał wszystkie 450 miejsc i zbudował 33 pokoje z 76 łóżkami. Ceny za noc wahają się od 61 do 212 dolarów. Zakwaterowanie o nazwie Jumbo Stay znajduje się w Szwecji, tuż obok międzynarodowego lotniska Arlanda.

Boeing 727 – hotel w dżungli

Jeśli podróżujesz do Kostaryki, możesz zatrzymać się w tutejszym parku narodowym na pokładzie samolotu Boeing 727, który wcześniej obsługiwał linie lotnicze RPA i Avianca. Później można go było znaleźć na płycie lotniska w San José. Drugie życie otrzymał po przewiezieniu do dżungli. 

Airbus A319 – kemping w Walii

Były Etihad Airbus A319 znajduje się w Walii, a konkretnie w Pembrokeshire. Obecnie służy jako świetne miejsce na oryginalny kemping. Dwie noce kosztują 395 dolarów.

fot. applecamping.co.uk
fot. applecamping.co.uk

Boeing 747 – zjeżdżalnia w parku wodnym 

Park wodny Wings and Waves w Oregonie w USA jest znany ze swojej atrakcji – Boeinga 747 z dwoma zjeżdżalniami. Kiedyś latał dla Delta Air Lines, China Airlines i Pan Am.

Iljuszyn Ił-18 – luksusowy hotel 

W Holandii samolot został przekształcony w luksusowy hotel na lotnisku Teuge. Ten radziecki samolot został zbudowany w 1960 roku i przeleciał wiele mil, zanim został przekształcony w restaurację. Potem w 2007 roku przerobili go na hotel.

Źródło: simpleflying


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top