Connect with us
American Airlines,

Artykuły

Nowości 2020: co nas czeka?

Nowości 2020: co nas czeka?

Zniesienie wiz do USA, rozrastająca się siatka połączeń linii lotniczych z polskich lotnisk… Przed rokiem przygotowaliśmy zestawienie 12 nowości podróżniczych, na które mogliśmy się cieszyć. Obchody 90-lecia PLL LOT połączone były z otwarciem wielu nowych kierunków, pojawiło się wiele ciekawych połączeń do Chorwacji, otwarte zostało nowe lotnisko w Stambule. 

Co się zdarzy w tym roku? Do jakich miejsc polecimy premierowo w 2020 roku? Co oferują regionalne lotniska? Czy któreś wydarzenie zasługuje według Ciebie na większą uwagę?

Lotnisko Chopina w Warszawie 

Stołeczne lotnisko jest największym w całej Polsce, w 2019 roku skorzystało z niego ponad 18,5 miliona pasażerów. Czy w roku 2020 ta liczba wzrośnie? Biorąc pod uwagę rozrastającą się siatkę połączeń narodowego przewoźnika PLL LOT, jest to całkiem możliwe. Na które kierunki się najbardziej cieszymy? 

LOT zacznie latać pod koniec marca do czeskiej Ostrawy, bezpośrednie loty do Waszyngtonu zaczną być realizowane na początku czerwca, do San Francisco polecimy już w sierpniu. W sezonie letnim LOT otwiera połączenia na Kretę do Chanii (od 6 czerwca) i nowy kierunek w Chorwacji: do Rijeki od końca marca. Cieszy nas również Rimini – jeden z ulubionych letnich włoskich kurortów (od 6 czerwca) i Tirana, stolica Albanii (od 3 czerwca).

Golden Gate, San Francisco
Golden Gate, San Francisco, fot. Edgar Chaparro Unsplash

Tania linia Wizz Air rozszerzy swoją ofertę lotów z Warszawy o Bolonię (od 2 czerwca), Paryż – lotnisko Orly (od końca marca) i Teneryfę (od 2 czerwca) oraz Turku (od 4 czerwca).

Port lotniczy Kraków-Balice

Nowością, na którą czekamy jest bezpośrednie połączenie między Krakowem a Chicago. Zobacz: Do Chicago z Krakowa również z American Airlines polecimy już na początku maja.

American Airlines,
American Airlines, fot. Miguel Ángel Sanz Unsplash

Dzięki otwarciu nowej bazy operacyjnej przewoźnika Wizz Air w Krakowie lotnisko zyskało dużo nowych połączeń: Barcelonę, Bergen, Bolonię, Haugesund (Norwegia), Londyn – lotnisko Gatwick, Mediolan – lotnisko Malpensa, Stavanger, Tromso, Trondheim, Weronę i Zaporoże.

Ryanair z Krakowa będzie latał do około 70 miejsc, w tym sezonowo do Podgoricy w Czarnogórze (od 23 lutego). 

Dzięki nowemu połączeniu Air France z Krakowa do lotniska Paryż-Charles de Gaulle pasażerowie z Małopolski mogą dotrzeć do wielu destynacji realizowanych przez francuskiego przewoźnika.

Port lotniczy Gdańsk

Trzeci największy w Polsce port lotniczy nie zyska w 2020 roku wielu nowych połączeń. Najciekawsze połączenia należą do Norwegian, który zacznie latać z Gdańska do Kopenhagi, Göteborgu, Sztokholmu – lotnisko Arlanda i Trondheim. Ciekawie zapowiada się sezonowe połączenie Ryanair do greckiej Kalamaty i chorwackiego Zadaru oraz włoskie Bari z Wizz Air. Tanie linie Ryanair i Wizz Air realizują około 60 połączeń z Gdańska.

Norwegian
Norwegian, fot. Tommy Olsson Pixabay

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice

Dzięki otwarciu bazy operacyjnej przez tanie linie lotnicze Ryanair (zobacz: 27 nowych tras z 8 polskich lotnisk Ryanair), lotnisko w Katowicach ma szansę na wzrost liczby pasażerów. Interesująco wyglądają loty na Sardynię do Alghero i do bułgarskiego Burgas. Lista lotów Ryanair i Wizz Air z Katowic – bilety zarezerwujesz do ponad 50 destynacji.

Most w Burgas nad brzegiem morza
Most w Burgas nad brzegiem morza, fot. Nikola Spasov Dreamstime.com

Port lotniczy Wrocław-Strachowice

W przypadku wrocławskiego lotniska cieszymy się na sezonowe loty Ryanair do Cagliari na Sardynii oraz chorwackiego Zadaru. Nowością jest połączenie Norwegian do Oslo – lotnisko Gardermoen. Lista lotów Ryanair i Wizz Air z Wrocławia – bilety zarezerwujesz do prawie 50 miejsc.

Klimatyczne ulice Cagliari, Sardynia
Klimatyczne ulice Cagliari, fot. Roman Kraft Unsplash

Port lotniczy Warszawa-Modlin

Z lotniska w Modlinie lata tani przewoźnik Ryanair, czarterowy Enter Air, od końca marca dołączy do nich Air Malta (Air Malta to tania linia, która powstała we współpracy Ryanair i rządu Malty) – przewoźnik będzie obsługiwał loty między Warszawą a Wiedniem.

Lista lotów Ryanair z Warszawy Modlin – bilety zarezerwujesz do prawie 50 destynacji.

Widok na Wiedeń z Prater Riesenrad,
Widok na Wiedeń z Prater Riesenrad, fot. Alessandro Cristiano Dreamstime.com

Port lotniczy Poznań-Ławica

W Poznaniu w 2020 roku pojawi się więcej czarterowych sezonowych lotów realizowanych przez Enter Air. Od kwietnia z Poznania zacznie latać Norwegian do Kopenhagi i Oslo – lotnisko Gardermoen. Na uwagę zasługują sezonowe połączenia do Podgoricy oraz Pafos na Cyprze.

Lista lotów Ryanair i Wizz Air z Poznania – bilety zarezerwujesz do 30 destynacji.

Oslo, Norwegia
Oslo, fot. Ixuskmitl Dreamstime.com

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Dzięki połączeniu LOT z lotniskiem Warszawa Chopina i sezonowym z Nowym Jorkiem – lotnisko Newark pasażerowie z Rzeszowa mogą korzystać z bogatej siatki połączeń do wielu destynacji na całym świecie. W 2020 roku nie pojawiło się żadne nowe połączenie Ryanair, realizowane są głównie loty do Wielkiej Brytanii. 

Lista lotów z Rzeszowa – bilety zarezerwujesz w korzystnej cenie.

Big Ben i czerwone autobusy są symbolami Londynu, Wielka Brytania
Big Ben i czerwone autobusy są symbolami Londynu, fot. Michal Bednarek Dreamstime.com

Port lotniczy Szczecin-Goleniów

Norwegian doda do lotów do Oslo (lotnisko Gardermoen) od kwietnia połączenia do Kopenhagi. Wizz Air realizuje loty do Stavanger, Bergen i Sandefjord, Ryanair zaś do Dublina, Liverpoolu, Londynu i Krakowa.

Lista lotów ze Szczecina – bilety zarezerwujesz w korzystnej cenie.

Drewniane domy w Gamle Stavanger, Norwegia
Drewniane domy w Gamle Stavanger, fot. Saiko3p Dreamstime.com

Port lotniczy Lublin

Niewielki wzrost ilości pasażerów w 2019 roku może utrzymać się również w 2020 roku dzięki sezonowym lotom czarterowym Enter Air. Dzięki połączeniom LOT z Warszawą pasażerowie mogą korzystać z lotów przesiadkowych i lecieć do wielu destynacji na całym świecie. 

Oferta Ryanair i Wizz Air w 2020 roku pozostaje bez zmian: z Lublina można lecieć do Dublina, Eindhoven, Kijowa, Londynu i Sandefjord (lista lotów z Lublina). PLL LOT cały czas realizuje również loty Lublin – Tel Awiw.

Tel Awiw Jafa, Izrael
Tel Awiw Jafa, fot. Xantana Dreamstime.com

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo

Lotnisko w województwie Kujawsko-Pomorskim zyskało na powrocie lotów PLL LOT do Bydgoszczy. Dzięki przesiadce w stolicy i ofercie lotów Lufthansy do Frankfurtu pasażerowie mogą korzystać z bogatej siatki połączeń do całego świata.

Nowym kierunkiem Ryanair w 2020 roku jest Edynburg (loty od 2 kwietnia.Lista lotów z Bydgoszczy – bilety zarezerwujesz w korzystnej cenie.

Calton Hill, Edynburg,
Calton Hill, Edynburg, fot. Shaiith ShutterstockCalton Hill, Edynburg, fot. Shaiith Shutterstock

Port lotniczy Łódź-Lublinek

W sezonie letnim z łódzkiego lotniska zaczną latać czartery Enter Air do Antalyi (Turcja), Burgas (Bułgaria) i na Rodos (Grecja). Oferta Ryanair nie uległa zmianie – tani przewoźnik realizuje loty do Dublina, Nottingham i Londynu. Lista lotów z Łodzi – bilety zarezerwujesz w korzystnej cenie.

The Temple Bar w Dublinie,Irlandia
The Temple Bar w Dublinie, fot. Tom Cleary Unsplash

Port lotniczy Olsztyn-Mazury

Połączenie PLL LOT do Krakowa, sezonowe loty do Burgas, Londyn z Ryanair oraz Londyn i Dortmund z Wizz Air – wygląda na to, że oferta lotów z Szyman w roku 2020 nie będzie bogatsza. Szkoda, że pod koniec lutego zostanie zamknięte połączenie Ryanair do Kolonii. 

Lista lotów z Olsztyna – bilety zarezerwujesz w korzystnej cenie.

Dortmund żyje przede wszystkim piłką nożną, fot. Waldemar Brandt Unsplash
Dortmund żyje przede wszystkim piłką nożną, fot. Waldemar Brandt Unsplash

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost

Zielonogórskie lotnisko nie ogłosiło żadnego nowego połączenia. Z Zielonej Góry można skorzystać z lotów PLL LOT do Warszawy i sezonowo do Turcji.

Flipohity: loty, połączenia multicity i bilety kombinowane

Od momentu powstania serwis Flipohity.pl zmienił wygląd, pojawił się na facebooku z własnym fanpagem: facebook.com/Flipohitypl. Cieszymy się, że liczba naszych czytelników wzrasta, podobnie jak ciekawe oferty, które dla Was znajdujemy i przygotowujemy. Początek 2020 roku to inspiracje podróżnicze – jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie polecieć, zobacz co ranking TOP destynacji przygotowanych przez Lonely Planet. My na nasze listy miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić wpisaliśmy Salzburg, Rijekę, która będzie w 2020 roku Europejską Stolicą Kultury i Arubę. 

Jeszcze w 2019 roku zaczęliśmy z biletami kombinowanymi, dzięki którym możesz za pomocą jednego kliknięcia zarezerwować loty różnych przewoźników. Przykład? Nowy Jork z Katowic lub Warszawy albo Koror (Palau) z Krakowa lub Gdańska. Rozszerzamy też ofertę biletów multicity: nasi agenci przygotują dla Ciebie podróż życia!

Dlaczego opłaca się rezerwować bilety na Flipo.pl?

Flipo.pl należy do międzynarodowej firmy. Dzięki 15-letniemu doświadczeniu jest jednym z liderów w branży. Od pojawienia się na rynku firma obsłużyła ponad 1 milion osób. Wielu z nich jest z nami od samego początku i korzysta z naszego doświadczenia w branży turystycznej. Dlaczego Flipo.pl to dobry partner przy rezerwacji biletów lotniczych?

Dowiedz się o najlepszych ofertach jako pierwszy


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
3/5 - (2 votes)
//
To Top