Connect with us

Artykuły

Letnie festiwale: muzyka, zabawa i zwiedzanie

Letnie festiwale: muzyka, zabawa i zwiedzanie

Już się nie możesz doczekać letnich festiwali? Dzięki szerokiej ofercie biletów lotniczych nie musisz ograniczać się tylko do imprez, które mają miejsce w Polsce i sąsiadów, ale wsiąść do samolotu i wziąć udział w zagranicznym festiwalu. Przy okazji zobaczysz kawałek świata.

Przedstawiamy wybrane europejskie festiwale, na które miałbyś zwrócić uwagę. My już odliczamy dni do Sziget Festival 😉

atmosfera podczas festiwalu
Atmosfera podczas festiwalu, fot. Melinda Nagy Dreamstime.com

Roskilde Festival

Kiedy: 29.06-7.07.2019

Gdzie: Roskilde, Dania

Roskilde to coroczny festiwal muzyki, który przyciąga fanów muzyki rockowej z całej Europy. Podczas plenerowej imprezy można wziąć udział w licznych imprezach pozamuzycznych, obejrzeć film, wziąć udział w warsztatach i prezentacjach oraz spotkaniach.

Dania to jedno z najbardziej malowniczych państw w Europie. Znajdziesz tu nadmorskie regiony, wysepki, parki narodowe, klimatyczne małe wioski i zabytkowe centra miast. Roskilde położone jest niedaleko Kopenhagi, która jest miastem, które zapewnia swoim mieszkańcom wysoki poziom życia. Jest też jednym z kilku miejsc na świecie, gdzie mieszka najwięcej szczęśliwych ludzi. Den Lille Havfrue: Mała Syrenka, Pałac Christiansborg, Zamek Rosenborg, malowniczy Nyhavn, Nowy Port i Park Tivoli Gardens to tylko wybrane atrakcje, które zobaczysz w Kopenhadze.

Kraków – Kopenhaga – Kraków

Bilety do Malmö

Mała Syrenka, Kopenhaga, fot. Marazem Dreamstime.com

Eastern Electrics, Londyn, Wielka Brytania

Kiedy: 3-4.08.2019

Gdzie: Morden Park, obrzeża Londyn, Wielka Brytania

Eastern Electrics to dwudniowy festiwal muzyki elektronicznej. Klimatyczna impreza, znane i mniej znane nazwiska artystów to doskonała opcja, żeby spędzić ciekawie czas podczas wakacyjnej podróży do Londynu.

Fish&Chips, pudding, śniadanie angielskie składające się z jajek, grzybów, kiełbasy, ziemniaków i toastu. Obowiązkowe menu dla każdego turysty, który wybierze się na Wyspy. Interesujesz się muzeami? Sprawdź najlepsze londyńskie muzea i nie płać za wejście ani pensy! Przespaceruj się po Piccadilly Circus, spójrz na miasto z wieżowca The Shard, gdzie z 69 piętra rozpościera się piękny widok na Londyn, w tym Big Bena, Tower Bridge, Tower of London, Katedrę św. Pawła lub London Eye (Londyńskie Oko). West End to punkt obowiązkowy dla miłośników teatru. Jeden z najlepszych angielskich teatrów łączy nową i klasyczną produkcję, zarówno znaną na całym świecie, ale również tą lokalną. Wieczorny spacer po Leicester Square, gdzie mieszczą się budynki teatrów będzie niezapomnianym wrażeniem.

Bilety do Londynu

Tower Bridge, Londyn,
Tower Bridge, Londyn, fot. Raul Varzar Unsplash

Nova Rock Festival, Nickelsdorfie, Austria

Kiedy: 13-16.06.2019

Gdzie: Nickelsdorf, powiat Neusiedl am See, niedaleko granicy Austrii ze Słowacją i Węgrami

W tym roku odbywa się 15 edycja festiwalu podczas którego będzie można wziąć udział w koncertach takich gwiazd jak The Cure, Slayer, Slash i innych rockowych gwiazd.

Historia i zabytki albo odpoczynek? Jeśli interesujesz się historią, wybierz się na wycieczkę do Wiednia. Pałac Schönbrunn, Belweder, Katedra św. Szczepana i Albertina – w centrum znajdziesz wiele atrakcji i zabytków. Zmęczony festiwalem? Idealna opcja to odpoczynek nad pobliskim Jeziorem Nezyderskim, którego przeciętna głębokość wynosi 0,7 m.

Bilety do Wiednia

Zachód słońca nad Jeziorem Nezyderskim,
Zachód słońca nad Jeziorem Nezyderskim, fot. Tomas1111 Dreamstime.com

Primavera Sound, Barcelona, Hiszpania

Kiedy: 30.05-1.06.2019

Gdzie: Parc del Fòrum, Barcelona, Hiszpania

Wspaniała lokalizacja festiwalu, gwiazdy światowego formatu i wiele wydarzeń pozamuzycznych powodują, że Primavera Sound to jedna z ulubionych imprez, która inauguruje festiwalowe lato. Weź udział w mniejszych koncertach i poznaj nowe trendy oraz nurty muzyczne.

Barcelona to miasto sztuki, architektury, rozrywki i plaż oraz sportu. Nie jest też potrzeba fortuna, żeby spędzić ciekawy przedłużony weekend w stolicy Katalonii i do nasycić się atmosferą miasta i jego atrakcjami. Chcesz wiedzieć jak? Sprawdź TOP bezpłatne atrakcje w Barcelonie. Weź udział w bezpłatnej wycieczce po mieście, dzięki której dowiesz się interesujących rzeczy o stolicy Katalonii i poznasz nowych znajomych. Wybierz się na plażę i dołącz do rzucających frisbee.

Bilety do Barcelony

Plaża Barceloneta Barcelona
Plaża Barceloneta, fot. Arseniy Rogov Dreamstime.com

NOS Primavera Sound, Porto, Portugalia

Kiedy: 6-8.06.2019

Gdzie: Parque da Cidade, Porto, Portugalia

NOS Primavera Sound to portugalski odpowiednich festiwalu, który organizowany jest w Barcelonie. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku i od tego czasu zyskuje na coraz większej popularności. Niedaleko parku, gdzie odbywa się festiwal znajdują się plaże na których możesz nauczyć się surfować lub opalać i odpoczywać przez wieczornymi koncertami.

Porto to jedno z najlepszych portugalskich miast. To miasto, w którym zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Romantyczne uliczki, budynki ozdobione azulejo, przepyszna kawa i pastel de nata oraz wino porto- nie ma możliwości, żebyś się tu nudził! Przespaceruj się po Moście Ludwika I, spróbuj lokalnej kuchni na Nabrzeżu Cais da Ribeira i wybierz się na rejs po rzece Douro.

Bilety do Porto

Most Ludwika I w Porto,
Most Ludwika I w Porto, fot. Daniel Seßler Unsplash

Sziget Festival, Budapeszt, Węgry

Kiedy: 7-13.08.2019

Gdzie: wyspa Óbudai na Dunaju w Budapeszcie

Historia festiwalu Sziget sięga 1993 roku. Jest jednym z największych i najpopularniejszych w tej częsci Europy. Co roku w ramach tygodniowego święta muzyki odbywa się ponad 1000 koncertów. Organizowane są różne wydarzenia kulturalne, przedstawienia teatralne i spotkania z różnymi osobistościami.

Buda i Peszt jeszcze w XIX wieku były osobnymi miastami. W dzisiejszych czasach tworzą jedno miasto, Budapeszt. Za najbardziej turystyczną część miasta uznaje się prawą stronę, Peszt, ale z drugiej strony w Budzie znajduje się obowiązkowy punkt zwiedzania stolicy Węgrzech – góra Gellerta. Wzgórze ma wysokość 235 metrów, na szczycie znajduje się Statua Wolności oraz cytadela. Niedaleko góry Gellerta znajduje się Zamek Królewski z XIII wieku. W ramach zamku możesz odwiedzić Węgierską Galerię Narodową, Muzeum Historii Budapesztu i Bibliotekę Narodową. Z wzniesienia rozpościera się niesamowity widok na drugą stronę Dunaju. Idealnym pomysłem na “przerwę” podczas festiwalu i zwiedzaniu Budapesztu są termy i kąpieliska. Dłuższa chwila relaksu w uzdrowiskach spowoduje, że nabierzesz energii na dalsze zwiedzanie miasta i zabawę do białego rana na Sziget Festival. Kompleksy spa w Budapeszcie oferują szeroką gamę zabiegów kosmetycznych i relaksacyjnych, dostępne są też m.in. sauny.

Bilety do Budapesztu

Parlament w Budapeszcie nocą,
Parlament w Budapeszcie nocą, fot. Erich Westendarp Pixabay

Tomorrowland, Boom, Belgia

Kiedy: 19-28.07.2019

Gdzie: Boom (miasto położone pomiędzy Antwerpią a Brukselą), Belgia

Tomorrowland to jeden z największych i najbardziej popularnych festiwali muzyki elektronicznej w Europie. Trwająca ponad tydzień impreza to prawdziwe widowisko. Fajerwerki, lasery, konfetti – każdy koncert to prawdziwe show w którym uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy fanów elektroniki i muzyki tanecznej.

Podróż na Tomorrowland to idealna opcja, żeby zwiedzić Belgię. Wybierz się na wycieczkę po okolicznych miasteczkach. Masz trochę więcej czasu? Odwiedź Antwerpię i przespaceruj się po jej historycznym centrum, zachwyć się urokliwą Brugią i udaj się do Blankenberge, popularnego nadmorskiego kurortu. Kilka kilometrów plaży przyciąga przy dobrej pogodzie Belgijczyków. Warto zwrócić uwagę na kasyno, które w stoi na miejscu twierdzy Napoleona oraz po molo do Pavilionu skąd można podziwiać panoramę miasteczka.

Bilety do Brukseli

Blankenberge
Blankenberge, fot. Youri Mahieu Dreamstime.com

Exit, Nowy Sad, Serbia

Kiedy: 4-7.07.2019

Gdzie: Twierdza Petrowaradinska, przedmieścia Nowego Sadu w Serbii

Exit Festival to jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Odbywa się w Twierdzy Petrowaradinska na przedmieściach Nowego Sadu od 2000 roku. Sama twierdza nazywana jest  “Gibraltarem Dunaju”. Należała do Turków, potem zdobyli ją powstańcy węgierscy, następnie była w rękach Austrii, Jugosławii a od 2006 Serbii. Z twierdzy rozciąga się piękna panorama na Dunaj i miasto Nowy Sad.

Udział w festiwalu EXIT to okazja do zwiedzenia Nowego Sadu i okolic. Przejdź przez most i zachwyć się historycznym centrum. Na Placu Wolności znajduje się Ratusz i rzymskokatolicki Kościół Panny Marii z 72-metrową wieżą, na placu znajduje się też pomnik Svetozara Miletića, serbskiego prawnika i dziennikarza, który walczył za prawa Serbów i innych nie węgierskich mniejszości w Królestwie Węgier. Warto zajrzeć do Muzeum Wojewodiny, gdzie można dowiedzieć się o historii regionu. Ulubiona plaża w Nowym Sadzie to Štrand.

Twierdza Petrovaradin, Serbia
Twierdza Petrovaradin, fot. Danilo Krnjaić Pixabay

Festiwale muzyczne w Polsce

Open’er Festival Gdynia

Kiedy: 3-6.07.2019

Gdzie: Gdynia, lotnisko Kosakowo

Open’er to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Wielcy międzynarodowi artyści, niesamowita atmosfera i dużo wydarzeń pozamuzycznych. Ze względu na różnorodny program przyciąga zarówno młodych jak i starszych.

Koncerty odbywają się późnym popołudniem, przed ich rozpoczęciem warto wybrać się do Trójmiasta. Gdańsk to miasto z bogatą historią. Centrum może pochwalić się wspaniałymi zabytkami i przepiękną architekturą. Wybierz się na spacer wzdłuż nabrzeża Motławy, zajrzyj na ulicę Mariacką, zrób zdjęcie z fontanną Neptuna i przejdź Zieloną Bramą. Wybierz się na wycieczkę na Westerplatte i odwiedź Europejskie Centrum Solidarności. Plaża w Gdańsku? Obierz kierunek Stogi!

Zakopane ma Krupówki, Barcelona deptak La Rambla a Sopot Monciak. Na ulicy Bohaterów Monte Cassino (oficjalna nazwa “Monciaku”) znajdziesz restauracje, bary, kawiarnie, prowadzi również w kierunku promenady nadmorskiej i mola. W Sopocie znajduje się najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim, ma pół kilometra a historia sięga przełom XIX i XX wieku. Po obu stronach mola znajdują się plaże, w pobliżu wytyczone są też ścieżki piesze i rowerowe.

Wrocław – Gdańsk – Wrocław

Kraków – Gdańsk – Kraków

Gdańsk,tanie loty z gdanska
Gdańsk, fot. freestocks.org Unsplash

Summer Jazz Festival Kraków

Kiedy: 28.06-28.07.2019

Gdzie: Kraków (różne miejsca)

Trwający w lecie krakowski festiwal jazzowy co roku przyciąga największe muzyczne nazwiska. W ramach XXIV edycji letniego festiwalu jazzowego można wziąć udział w ponad 150 koncertach. Jednym z ciekawych wydarzeń jest Noc Jazzu, kilkugodzinny bezpłatny jazzowy maraton podczas którego w kilkunastu miejscach w Krakowie można posłuchać różnych muzyki w różnej stylistyce.

Podczas licznych koncertów będziesz miał okazję poznać sam Kraków oraz miejsca, których prawdopodobnie normalnie byś nie odwiedził. Spójrz na miasto z zupełnie innej perspektywy i oprócz doznań muzycznych przekonasz się, że Kraków to prawdziwe międzynarodowe miasto z super atmosferą.

Gdańsk – Kraków – Gdańsk

Wawel krakow
Wawel, fot. Artur Bogacki Dreamstime.com

Kraków Live Festival

Kiedy: 16-17.08.2019

Gdzie: Kraków, Lotnisko – Muzeum Lotnictwa Polskiego

Historia festiwalu sięga 2006 roku. Odbywający się obecnie pod patronatem miasta Live Festival to idealny pomysł na kończące się wakacje. Impreza łączy w sobie wydarzenia muzyczne i pozamuzyczne, które odbywają się we współpracy z różnymi instytucjami kulturalnymi w Krakowie. Na scenach pojawiają się zarówno zagraniczne gwiazdy oraz artyści z Polski.

Festiwal organizowany jest na obrzeżach miasta, dzięki kursując bezpłatnie festiwalowym autobusom można dotrzeć do centrum i zwiedzić miasto, zobaczyć Rynek Główny, najeść się na Kazimierzu lub spędzić czas nad Wisłą.

Gdańsk – Kraków – Gdańsk

rynek główny krakow
Rynek Główny w Krakowie, fot. Rudi1976 Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product